У залі Вченої ради 3 липня нагороджували учасників сертифікованого курсу «Європеїзація публічного права України: методи, рушії та впливи» розробленого у рамках проєкту Жана Моне (Модуль) Ужгородським національним університетом за фінансової підтримки ЄС. До програми долучилися аспіранти Ужгородського національного університету спеціальностей 081 «Право», 082 «Політологія» та 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» та представники з Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара та Одеського державного університету внутрішніх справ. Виконавці проєкту від УжНУ декан юридичного факультету, професор Ярослав Лазур, професор Михайло Савчин, професор Олександр Білаш і координатор програми, завідувач кафедри адміністративного, фінансового та інформаційного права Тетяна Карабін. У якості гостей запросили очільницю відділу міжнародних зв’язків Оксану Свєженцеву та директорку центру підготовки атестації кадрів вищої кваліфікації Ірину Сухан.

Учасники зустрічі обговорили особливості впровадженої програми та видали аспірантам відповідні сертифікати, які засвідчують успішне завершення курсу. Освітяни з інших вищих навчальних закладів долучилися до заходу дистанційно. «Задум проєкту зумовлений актуальністю проблематики європеїзації юридичної науки й освіти, що безумовно виступає одним з фундаментальних чинників нашої подальшої практики євроінтеграції з погляду зміни законодавства і з погляду прояву всіх різновидів юридичної професії», – поділився Ярослав Лазур. У свою чергу Михайло Савчин підкреслив, що ця програма є хорошим початком для вивчення євроінтеграції та європеїзації публічного права. Водночас координатор Тетяна Карабін зауважила наскільки важлива ця програма, яка, до речі, є першою в історії нашого університету та відмітила, що для виконавців це також свого роду привнесення європеїзації в освіту, оскільки це формат неформальних курсів для освітян.

Про свої враження від програми розповіли Наталія та Олег Росул, аспіранти юридичного факультету кафедри адміністративного, фінансового та інформаційного права. «Для нас ця можливість було надзвичайно цікавою. Ми поглибили свої знання саме у сфері європеїзації публічного права. Слід зазначити, що курс націлений на вдосконалення та розуміння принципів європейського права в публічному адмініструванні, окрім цього в межах проєкту ми аналізували не тільки теоретичну базу, а й практичне застосування, це корисно та цікаво, особливо у сучасних умовах європейської інтеграції», – говорить пані Наталія. Зі свого боку Олег Росул хотів би відмітити актуальний огляд тем, які пов’язані з впровадженням адміністративної процедури, оскільки нещодавно був прийнятий аналогічний та довгоочікуваний закон України про адміністративну процедуру. В рамках програми вони розглядали цей законопроєкт і впровадження його норм у національне законодавство України та як ці норми були запозиченні з Європейського Союзу.
